O NÁS REFERENCIE KONTAKT PRIHLÁSENIE
Jazyk:

Príslušenstvo > Komunikačné moduly

     Spoločným menovateľom pri vývoji komunikačných modulov je priamy prístup k vzdialenému serveru na internete. Podmienkou je iba ľubovoľné pripojenie na internet (bez nutnosti verejnej IP) v pripade WiFi modulu, v prípade GSM modulu sim karta s aktívnym internetovým pripojením.

     Podľa typu hardware môže modul komunikovať cez rozhranie USB, RS232 alebo RS485 (master-slave) so zariadením v obvyklých protokoloch (BACnet, Modbus, Profibus). Voči internetu prostredníctvom WiFi, GSM alebo LAN protokolom TCP/IP.

     Výhoda tohto riešenia spočíva hlavne v ľahkom rozširovaní technológie ako aj úspora elektrickej energie - odpadá potreba servera na lokálnej sieti, zálohovanie napájania, verejná IP a pod..

     Najväčšou výhodou je však možnosť dohľadu a riadenia technológie prostredníctvom ľubovoľného webového klienta (Chrome, Firefox, Opera, IE...) či už na desktope, alebo mobilom (tablete) z ľubovoľného miesta na našej planéte prostredníctvom nášho webového servera.

  Modul LAN

     LAN modul umožňuje predĺženie klasického spojenia RS232/485 na väčšiu vzdialennosť pomocou klasickej siete LAN so všetkými jej výhodami. Na lokálnom PC musí bežať náš komunikačný program, ktorý spája jednotlivé moduly LAN a rutuje na lokálny alebo vzdialený server.

Parameter:

Jednotka:

Rýchlosť10/100 Mbit
RS232 / 4859 600..115 200 kbps
Napájanie12..24 VAC, VDC
Príkon2 Watt
Hmotnosť100 g

Copyright © 2012 | Všetky práva vyhradené. | webmaster: lmp@allsystems.sk